| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Lifelong Maintenance |
| Warranty: | One Year (Non Personal Factors) |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
| Model | HX-2030T-1 |
| Print size | 200*300mm |
| Machine speed | 600 - 800pcs/hr |
| Vertical stroke | 200mm |
| Transverse stroke | 350mm |
| Worktable size | 250*450mm |
| Action mode | Automatic | SEMI-automatic | Manual |
| Start method | panle | pedal |
| Vertical driven | penumatic |
| Transverse driven | pneumatic |
| Power | 110/220V, single phase |
| Air supply | 5 - 7 Bar |