| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Lifelong Maintenance |
| Warranty: | One Year |
Suppliers with verified business licenses
| Name | Automatic pad printing machine for lamp holder |
| Feeding system | Vibrating disk |
| Baiting system | Cylinder |
| Steel plate size | 100*550mm |
| Machine speed | 800-1000 cycles/hr (print 4pcs at a time) |
| Print size | 60*300mm |
| Ink Cup Transverse stroke | 400mm |
| Pad up/down stroke | 75mm |
| Pad front/back stroke | 160mm |
| Ink cup diameter | 90mm |
| Round ring material | Ceramic |
| Power | 220V 50-60Mhz |
| Air supply | 5 ~ 7 Bar |