| Customization: | Available |
|---|---|
| Color & Page: | Multi-Colour |
| Tone: | Six Color |
Suppliers with verified business licenses
| Name | Six Color Pad Printer Machine |
| power | 110/220V 50-60HZ |
| Air pressure | 5~7bar |
| Steel plate size | 100*300mm |
| Printing area | 60*150mm |
| Printing speed | 400times/hr |
| Max height of product | 100mm |
| Transverse stroke | 200mm |
| Vertical stroke | 75mm |
| Adjustable angle of rubber pad | 360° |
| Adjustable angle of worktable | ±5° |
| Ink Cup Diameter | 90mm |
| Repeat precision | ≤0.05mm |
| Machine dimension | 1050*780*1500 |
| Machine weight | 250KG |