| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Lifelong Maintenance |
| Warranty: | One Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
| Model | HX-2030Q |
| Print diameter scope | 5 ~ 150mm |
| Whoe print diameter | 95mm |
| Max length of work piece | 250mm |
| Machine speed | 600 - 800 pcs/hr |
| Action mode | Automatic | semi-automatic | Manual |
| Start method | panle | pedal |
| Vertical driven | pneumatic |
| Transverse driven | pneumatic |
| Vertical stroke | 125mm |
| Transverse stroke | 350mm |
| Power | 110/220V, single phase |
| Air | 5 - 7 Bar |
| Machine size | 68*78*95cm |
| Net weight | 125kg |
| Packing size | 70*90*112cm |
| Gross weight | 150kg |




